21:30 | Term. | Sporting Lisbonne6 : 1Boavista |
19:00 | Term. | Casa Pia0 : 1Benfica |
16:30 | Term. | Chaves1 : 2Vitória Guimarães |
16:30 | Term. | Moreirense1 : 0Arouca |
21:30 | Term. | FC Porto4 : 1FC Vizela |
19:00 | Term. | Braga2 : 1Gil Vicente |
19:00 | Term. | SC Farense1 : 1Rio Ave |
16:30 | Term. | Famalicão0 : 0Estrela Amadora |
21:15 | Term. | Estoril1 : 0Portimonense |
21:15 | Term. | Vilaverdense FC1 : 1Belenenses |
16:30 | Term. | Leixoes1 : 1CD Mafra |
15:00 | Term. | Santa Clara0 : 1Nacional Madère |
12:00 | Term. | Desportivo Feirense1 : 1FC Porto B |
16:30 | Term. | Academica Viseu1 : 1Paços Ferreira |
16:30 | Term. | Maritimo2 : 0União De Leiria |
15:00 | Term. | Penafiel0 : 1Benfica B |
19:00 | Term. | Torreense0 : 1Tondela |
16:00 | Term. | Caldas SC1 : 2Amora FC |
16:00 | Term. | AD Fafe2 : 0Vianense |
16:00 | Term. | Anadia FC1 : 2Sanjoanense |
16:00 | Term. | Canelas 20101 : 1Trofense |
20:00 | Term. | Braga B2 : 1Felgueiras |
16:00 | Term. | Lusitania FC Lourosa3 : 1Atletico CP |
12:00 | Term. | Sporting Covilha2 : 2Varzim |
16:00 | Term. | Academica Coimbra0 : 0FC Alverca |
17:00 | - | FC Tirsense- : -Ribeirão |
17:00 | - | Limianos- : -Pevidem SC |
16:00 | Term. | Dumiense2 : 0Maritimo B |
16:00 | Term. | Limianos0 : 3FC Tirsense |
16:00 | Term. | Ribeirão0 : 1Montalegre |
16:00 | Term. | SC Vila Real2 : 0Brito SC |
16:00 | Term. | Vilar de Perdizes1 : 1Pevidem SC |
15:30 | Term. | SC Mirandela2 : 3Camacha |
17:00 | - | Beira Mar- : -Vila Mea |
16:00 | Term. | Lamelas0 : 2Amarante |
16:00 | Term. | SC Salgueiros1 : 1Rebordosa |
16:00 | Term. | SC São João Vêr1 : 1Beira Mar |
16:00 | Term. | Vila Mea3 : 3Valadares Gaia FC |
17:00 | - | Gouveia- : -Peniche |
16:00 | Term. | AC Marinhense0 : 1Uniao de Coimbra |
16:00 | Term. | Benfica Castelo Branco3 : 2Gouveia |
16:00 | Term. | Mortágua2 : 1CD Rabo de Peixe |
16:00 | Term. | Peniche2 : 0Vitória Sernache |
16:00 | Term. | Tomar0 : 2Sertanense |
12:30 | Term. | Uniao Santarem2 : 1SC Lusitania |
17:00 | - | Louletano- : -Oriental |
17:00 | - | Real- : -Juventude Evora |
17:00 | - | Serpa- : -SU Sintrense |
16:00 | Term. | Barreirense4 : 1Real |
16:00 | Term. | Fabril Barreiro2 : 1O Elvas |
16:00 | Term. | Juventude Evora0 : 1Louletano |
16:00 | Term. | Lusitano GC Evora3 : 0Imortal Albufeira |
16:00 | Term. | Oriental3 : 3Vitoria Setúbal |
16:00 | Term. | SU Sintrense1 : 2Moncarapachense |
16:00 | Term. | Vasco Gama1 : 0Serpa |
16:00 | Term. | Vilaverdense (F)0 : 1Racing Power (F) |
12:00 | Term. | Atlético Ouriense (F)1 : 2Maritimo (F) |
12:00 | Term. | Torreense (F)4 : 0Valadares Gaia (F) |
12:00 | Term. | Sporting Braga (F)3 : 1FC Famalicao (F) |