01:45 | Term. | Club Agropecuario1 : 2Ferro Carril Oeste |
22:45 | Term. | Nueva Chicago3 : 0Defensores Unidos |
22:30 | Term. | Gimnasia Mendoza2 : 1CA Atlanta |
23:00 | Term. | CA Patronato Paraná0 : 0Atletico Guemes |
21:15 | Term. | CA Mitre2 : 2Colon Santa Fe |
20:00 | Term. | Club Almagro0 : 0Chaco For Ever |
20:00 | Term. | Deportivo Moron0 : 0Deportivo Madryn |
20:00 | Term. | Guillermo Brown1 : 1CA San Miguel |
19:00 | Term. | Arsenal Sarandi2 : 1Talleres Remedios |
23:40 | Term. | Brown de Adrogué0 : 0San Telmo |
23:10 | Term. | Temperley1 : 1Atletico Rafaela |
22:00 | Term. | CA Aldosivi1 : 1Estudiantes Rio Cuarto |
21:35 | Term. | All Boys3 : 2Deportivo Maipú |
20:00 | Term. | Tristán Suarez2 : 1Gimnasia Jujuy |
01:30 | Term. | San Martin San Juan0 : 3Quilmes AC |
23:15 | Term. | Argentinos Juniors2 : 1Gimnasia y Tiro |
21:00 | Term. | CA Lanus0 : 1El Porvenir |
23:45 | Fin pen. | Rosario Central5 : 4CA Douglas Haig |
21:30 | Term. | Talleres Cordoba3 : 0Club Agropecuario |
01:10 | Term. | River Plate2 : 1Estudiantes de La Plata |
19:00 | Term. | San Lorenzo (F)2 : 1Rosario Central (F) |
19:30 | Term. | Belgrano Cordoba (F)2 : 0Huracan (F) |
19:30 | Term. | Racing (F)6 : 0Excursionistas (F) |
15:15 | Term. | Banfield (F)2 : 5Gimnasia La Plata (F) |
15:00 | Term. | Boca Juniors (F)8 : 0Urquiza (F) |
15:00 | Term. | Ferro (F)3 : 1Independiente (F) |
13:30 | Term. | CA Estudiantes (F)1 : 3River Plate (F) |
23:00 | - | Mercedes- : -JJ Urquiza |
19:30 | - | CA Claypole- : -CA Atlas |
19:30 | Term. | CSR Centro Espanol1 : 2Victoriano Arenas |
19:30 | Term. | Defensores de Cambaceres0 : 0CA Claypole |
19:30 | Term. | Sportivo Barracas0 : 3General Lamadrid |
19:30 | Term. | CA Atlas0 : 2Central Ballester |
19:30 | Term. | Deportivo Paraguayo1 : 1CA Puerto Nuevo |
19:30 | Term. | JJ Urquiza1 : 1CA Central Córdoba |
23:00 | Term. | Real Pilar3 : 0Club Atlético Lugano |
19:30 | Term. | AD Berazategui1 : 0Deportivo Muniz |
19:30 | Term. | Club Lujan0 : 0CA Ituzaingo |
19:30 | Term. | Yupanqui2 : 0Mercedes |
21:00 | - | CA Fénix- : -Liniers |
19:30 | Term. | Deportivo Flandria0 : 2Deportivo Merlo |
19:30 | Term. | Liniers2 : 0Ferrocarril Midland |
19:30 | Term. | Sportivo Dock Sud0 : 0Sacachispas FC |
19:30 | Term. | Sportivo Italiano2 : 2Canuelas FC |
19:35 | Term. | Colegiales2 : 1Excursionistas |
19:30 | Term. | Argentino Merlo0 : 1Los Andes |
19:30 | Term. | UAI Urquiza4 : 1CA Acassuso |
19:30 | Term. | Villa San Carlos2 : 2Deportivo Laferrere |
00:00 | Term. | San Martin Burzaco1 : 0Villa Dálmine |
21:00 | Rep. | Canuelas FCRep.Ferrocarril Midland |
01:10 | Rep. | CA FénixRep.Deportivo Armenio |
01:15 | Term. | Union Santa Fe2 : 2Central Córdoba |
01:00 | Term. | CA Banfield0 : 0Talleres Cordoba |
01:00 | Susp. | Estudiantes de La PlataSusp.Boca Juniors |
22:30 | Term. | River Plate3 : 1Gimnasia La Plata |
20:00 | Term. | Barracas Central1 : 0CA Huracán |
20:00 | Term. | Godoy Cruz1 : 0Tigre |
01:30 | Term. | Velez Sarsfield1 : 0Instituto AC Cordoba |
23:15 | Term. | Racing Club1 : 1Defensa y Justicia |
21:00 | Term. | San Lorenzo1 : 0Sarmiento Junín |
01:00 | Term. | Newells Old Boys0 : 0CA Platense |
20:30 | Term. | Deportivo Riestra1 : 0Independiente |
01:15 | Term. | Central Córdoba2 : 2CA Belgrano Cordoba |
23:00 | - | Platense II- : -Tigre II |
19:00 | - | Lanus II- : -Talleres II |
19:00 | - | Racing II- : -Tucuman II |
23:00 | Term. | River Plate II1 : 1San Lorenzo II |
18:00 | Term. | Banfield II4 : 0Barracas Central II |
18:00 | Term. | Tigre II1 : 0Central Cordoba II |
17:00 | Term. | Independiente II3 : 1Union Santa Fe II |
01:00 | Term. | Tucuman II1 : 4Velez Sarsfield II |
21:00 | Term. | Newells Old Boys II2 : 0Godoy Cruz II |